Twitter response:

Yüzme

Yüzme, çocuklarda kas-iskelet yapısının gelişimine yardımcı olan bir spor dalıdır. Bütün spor dallarının temelini oluşturur. Çocukların koordinasyonlarını geliştirir. Ayrıca çocukların metabolizmasını hızlandırır.

Yüzme tüm kasların ahenkle hareket etmesini sağlarken, kol ve göğüs kaslarını canlandırır. Kuvvet ve zindelik kazandırır. Bir çocuğun suda güvenli bir şekilde eğlenebilmesi için, yüzmek kaçınılmaz bir gereksinim olmasıyla birlikte, sadece kazadan korunmak için bir önlem olmaktan ibaret değildir.

Yüzme yeteneği çocuğun gelişiminde etkili olur.

Bağımsızlığı ve özgüveni geliştirir. Suyun içinde çocuklar değişik duyu ve hareket tecrübeleri edinebilirler. Basınç duygusunu, karşı kuvveti ve kaldırma kuvvetini te1crübe ederler. Su cilt dokusuna masaj yapar ve denge hissini geliştirir. Bununla beraber çocuklar değişik duyularla vücut bilincini geliştirirler.

Yüzme dersleri, çocukluk çağının en önemli kısımlarından biridir. “Yaşam İçin Eğitim” bizlere yol gösteren felsefemizdir. yüzme dersi seviyelerimiz, çocuklarımızın yüzmede güvenli ve doğal şekilde ilerlemesi için tasarlanmıştır. Yüzücünün becerisi, yaşına ve daha önceki yüzme deneyimine göre değişebilir.

Kuzucuklar olarak yüzme derslerimizi Atatürk Spor ve Yaşam Köyünün yüzme havuzlarında branş öğretmenleri eşliğinde yaş gruplarına uygun olarak gerçekleştirmekteyiz.